Vitamíny, které vlasům jednoznačně prospějí

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, prvně je velice důležité zjistit konkrétní příčinu. Stejně tak byste se měli zaměřit na doplnění vitamínů, které vám pomohou posílit kadeře. V následujících řádcích se zaměříme hned na několik důležitých látek, jimž byste měli rozhodně věnovat svou pozornost.

Železo

Při nedostatku železa jsou vlasové folikuly negativně ovlivněny, a tím pádem se zpomalí, ba dokonce zastaví růst vlasů. Nedostatek železa mívají především ženy před a po menopauze, celiaci, vegani a vegetariáni.

První způsob, jak můžete železo doplnit, je zařadit do jídelníčku vhodné potraviny jako kuřecí a hovězí maso, tofu, fazoli, čočku a listovou zeleninu. Ideální je kombinovat železo s vitaminem C, protože vitamin C pomáhá zlepšovat vstřebávání železa.

Biotin

Biotin je ve vodě rozpustný vitamin známý také jako vitamin B7 a nachází se ve vlasových přípravcích. Příliš málo biotinu je spojováno s lámavostí vlasů a jejich vypadáváním. Doplněk stravy BIOSIL Plus obsahuje spoustu biotinu, a tím pádem tento doplněk stravy dokáže výrazně podpořit růst vlasů.

Přečtěte si také:  3 rady, jak posílit imunitu během zimních měsíců

Jestliže hledáte potraviny bohaté na biotin, sáhněte po vnitřních orgánech, rybách, vejci, avokádu a houbách.

BIOSIL Plus má ve složení vedle biotinu ještě i další látky, a to kyselinu pantothenovou, zinek a oxid křemičitý. BIOSIL Plus koupíte na e-shopu Gigalekarna.cz.

Niacin

Nedostatek tohoto vitaminu skupiny B oslabuje strukturu vlasů a ovlivňuje jejich růst. Malé množství niacinu v těle je spojováno s alopecií, což je jedna z příčin náhlého vypadávání vlasů.

Rybí olej

Omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybím oleji pomáhají vyživovat vlasy, díky čemuž jsou silnější a lesklejší. Doplňky stravy s rybím olejem snižují vypadávání vlasů a zvyšují jejich růst i hustotu.

Zinek

Zinek podporuje vývoj vlasových folikulů a pomáhá syntetizovat bílkoviny, čímž se zlepšuje růst vlasů. Při nedostatku zinku se vlasy lámou a vypadávají.

Tak neváhejte a myslete na své zdraví. Podívejte se na potravinové doplňky od ryze českého výrobce NATURVITA, který své produkty prodává v e-shopu Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *