Vybíráte sud na dešťovou vodu? Víme, na co se zaměřit
Obsah článku
Také patří vaše zahrádka spíše mezi užitkové než okrasné území? Pak velmi dobře víte, že bez pořádné zásobárny vody to zkrátka nepůjde. Proč tedy nespotřebovat tu, která nám zdarma padá z oblak? Musíme však na to mít to správné vybavení.
Navíc lze tuto vodu využít i k jiným zahradnickým pracím nebo třeba k hrubému úklidu. Je však nutné mít připraveny ty správné sudy na vodu, aby nedocházelo k její degradaci.
Sud pod okap jako nezbytnost
Nechcete si v tomto případě vystačit s vyřazeným barelem? Pak vsaďte na speciální sudy na dešťovku, jež díky svému tvaru dokáží zachytit opravdu maximum vláhy, která na naše zahrady padá zadarmo z nebes.
Nemusí být striktně kulaté, jiné tvary vám mohou ušetřit místo mnohem lépe. Standardně se prodávají v objemech 200, 300 a 500 litrů, takže si vybere majitel jakékoli zahrady. A cena? Většinou pár stokorun, jen za ty největší si samozřejmě trochu připlatíte.
Podle čeho se při výběru rozhodovat
Moderní a zejména bezpečné plastové sudy na vodu bývají vyrobeny zejména z polypropylenu (PP). Jen pro největší kousky je vhodnější vysokohustotní polyethylen alias HDPE. Vsadíte-li na toto řešení, budete mít jistotu, že váš nový zahradní pomocník bez potíží odolá nepříznivým vlivům počasí, UV záření apod. I po několika letech „provozu“ tak stále bude vypadat k světu. A o to rozhodně jde.
Stojí váš sud například pod velkou jabloní? Pak nezapomeňte pořídit model s víkem, které zabrání zanášení vody listím a dalším nečistotami. Může jít rovněž o bezpečnostní prvek, chránící vaše domácí mazlíčky před nechtěnou koupelí.
A k mání jsou samozřejmě i sudy s jednou či více zátkami, v nichž můžete uchovávat i jiné kapalné látky, jež při své péči o zahradu potřebujete. A skladujete-li na své zahradě třeba písek nebo jiné materiály, pořiďte si nádoby určené právě pro ně. A kde si vybrat z široké palety modelů? Vsaďte na specialisty z abstore.cz.