Zařizujeme dětský pokojíček
Obsah článku
Stěhování dítěte z ložnice do svého vlastního pokoje je velká událost. Ve většině případů je toto období doprovázeno slzami, strachem z neznámého a z odloučení od rodičů. Dítě, a mnohdy i rodiče, prožívá tuto situaci velmi emotivně, a proto je potřeba zařídit mu první pokojíček tak, aby se v něm cítilo co nejlépe a v bezpečí.
Na co se zaměřit
Vezměte svou ratolest na nákup a nechte se inspirovat tím, co se jí líbí. Důležité je, aby vybavení nepůsobilo strašidelně. Nechte děti vybrat barvu nebo motiv a vy se zaměřte na funkčnost, provedení a praktičnost. Nábytek do dětského pokoje nakupujte kvalitní, ale ne předražený. Děti nechápou hodnotu peněz, takže je pravděpodobné, že nová postel či stolek budou po pár dnech vylepšeny dětskými kresbami či jiným uměním. Rozhodně byste měli dát pozor na materiál a volit takový, který hodně vydrží. Dejte přednost bytelnému dřevu před dřevotřískou. Nepořizujte zbytečnosti, pokoj se stejně brzy zaplní všudypřítomnými hračkami. Základem je dětský nábytek, tedy kvalitní postel, úložný prostor a stolek s židličkou.
Postel na spaní i na hraní
Mezi nejdůležitější nábytek do pokoje patří postel. Při výběru dětské postele přemýšlejte nad tím, co na ní vaše ratolest bude dělat. Naivní představa, že postel slouží výhradně pro spánek, je krásná, ale realita je jinde. Lůžko musí vydržet nárazy, protože ať chcete nebo ne, děti po ní budou skákat. Váš potomek jistě ocení postel, která vypadá jako autíčko nebo loď. Moderní jsou také takzvané domečkové postele. Většina dětí si ráda staví v pokoji bunkry a různé přístřešky, které slouží jako jejich útočiště. Pokud jim pořídíte domeček nebo domečkovou postel, zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Dítko se bude cítit v bezpečí, bude si mít kde hrát a nebude ničit vybavení bytu pro stavění vlastních bunkrů.