Únava a vyčerpání: Jak na ně a jaké doplňky stravy vám pomohou?

Nedostatek vitamínů a minerálů může vést i ke zdravotním problémům, které mohou některé jedince vyřadit z běžného života i na pár dní. Podle průzkumů trpí česká populace zejména na nedostatek hořčíků a draslíku, které se řadí mezi jedny z nejdůležitějších vitamínů a minerálů v lidském těle. Proč jsou tak důležité a s jakými neduhy vám mohou pomoci?

S únavou hravě zatočí hořčík

Únava a vyčerpání v průběhu času potrápí téměř každého. Nejčastější příčinou je právě nedostatek hořčíku, který napomáhá ke správnému energetickému metabolismu a celkovému fungování organismu. S únavou si však dokáže poradit i draslík, který paradoxně zvyšuje i kvalitu spánku.

Jejich užíváním je možné dosáhnout i vyšší psychické odolnosti či lepší koncentrace. Oba prvky jsou důležité i k základním procesům v našem těle, přičemž slouží i jako podpora nervového či kardiovaskulárního systému. Největší službu svému organismu uděláte, když budete užívat draslík + hořčík najednou.

Jejich užíváním dosáhnete:

  • lepšího energetického metabolismu,
  • podpory imunitního systému,
  • vyšší odolnosti svalů a kloubů,
  • lepšího psychického zdraví.

Zkuste přírodní doplňky stravy

Na nedostatek draslíku a hořčíku jsou velmi náchylní zejména sportovci, které jejich příjem potřebují v některých případech i výrazně navýšit. V takovém případě je na místě sáhnout po kvalitních doplňcích stravy, které obsahují pouze přírodní produkty.

Přečtěte si také:  Naučte se pečovat o suchou pleť a probuďte v ní ztracenou krásu

Ideální volbou jsou doplňky, které obsahují hned několik prvků najednou – vyhnete se tak každodennímu užívání desítek tablet, které se časem omrzí. Dobrou volbou je například draslík + hořčík v tabletách od českého výrobce NATURVITA, který lze volně zakoupit na e-shopu Gigalékárna. Balení obsahuje 60 tablet, které obsahují 30 mg draslíku a 8 mg hořčíku. Pro správné fungování stačí, když každý den zapijete vodou tři tablety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *