Jak vybrat jízdní kolo pro každou příležitost?

Současný trend prosazující ochranu přírody a ekologii, přeje i jízdním kolům, která na rozdíl od automobilů nevytváří téměř žádnou uhlíkovou stopu. Pokud si však chcete užít pohodlnou jízdu, budete si na jeho výběru muset dát záležet.

Jízdní kolo vybírejte podle typu terénu

Pokud se rozhodnete pořídit si nové jízdní kolo, měli byste ho vybírat především podle toho, kde s ním chcete jezdit. Konkrétně se zaměřte na typ terénu, který může kolu dát někdy pořádně zabrat a tím pádem ho i rychleji opotřebit.

Horská kola

Tento druh jízdních kol je vhodný pro milovníky drsnějšího terénu, kteří se nebojí vyrazit i na méně přístupná místa. Takto navržená kola jsou schopná zvládnout téměř cokoli a jsou i mnohem odolnější.

Sportovní kola

Sportovní kola jsou upraveny tak, aby závodníkovy nabídly dokonalé vlastnosti včetně perfektní geometrie a nízké hmotnosti. Skvělým příkladem mohou být kola Cannondale Scalpel, která jsou stavěna přímo na míru pro závodní tratě.

Přečtěte si také:  Chytají vás při sportu křeče? Možná vám chybí minerály

Silniční kola

Jak již název napovídá, jedná se o typ jízdního kola, které využijete především na silnici. Tudíž s nimi nelze jezdit v jiném terénu, kde by mohlo dojít i k jejich poškození. Ještě o kus jednoduší variantou, jsou pak městská kola, která slouží pouze k rekreační jízdě.

Za kvalitu si i připlaťte

Jak to bývá kvalita není zadarmo, což platí i u jízdních kol. Především jde o to, z jakého materiálu je vyroben jejich rám. Kvalitní rámy vám mohou nabídnout například kola Cannondale nabízející široký výběr materiálů, které dokážou vyhovět všem vašim potřebám. Mezi ty nejžádanější se řadí hliník, karbon a titan, které všechny můžete najít v modelové řadě Cannondale Topstone. Nejvíce si samozřejmě připlatíte za dvě poslední varianty, které vám však jako jediné dokážou nabídnout patřičnou odolnost a dlouhou životnost vašeho jízdního kola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *