Jaké typy sklenic na kávu s ohledem na typ skla a provedení si pořídit?

Sklenice na kávu umožňují vychutnat si vzhled vašeho oblíbeného nápoje. Kromě toho si můžete vybrat sklenici vhodnou pro váš oblíbený druh kávového nápoje. Snadno seženete sklenici na cappuccino, na latte macchiato anebo na espresso. Sklenice na kávu ale může vybírat také podle typu skla anebo designu. Co byste v této oblasti rozhodně měli vyzkoušet?

Preferujete moderní anebo retro design?

Nejprve začněme s designem. Na trhu je mnoho krásných šálků na kávu, které se dodávají v nejrůznějších provedeních. Můžete najít šálek klasického či moderního vzhledu nebo dokonce model ve vintage provedení. Pokud chcete své kuchyni dodat charakter, vyberte si šálek na kávu s neobvyklým designem. Skvělou atmosféru dávno zašlých časů mohou ve vaší kuchyni navodit retro sklenice na kávu. V mnohých z nás možná dokonce vyvolají i trochu té nostalgie. Zvolit můžete také sklenky na kávu s vlastním potiskem. Záleží jen na vás, co si na svoje sklenice necháte přidat.

Typ skla je u sklenic na kávu stěžejní

Při výběru šálku na kávu je důležitý také typ skla. Pokud chcete, aby vaše káva vydržela déle horká, zvolte termohrnek. Tyto hrnky jsou vyrobeny z dvoustěnného skla a mají vakuovou konstrukci. To znamená, že se teplo udržuje uvnitř šálku a káva zůstává dlouho horká. Termohrnky a termosklenice na kávu jsou dobrou volbou, pokud si často berete kávu s sebou. Sklenice na kávu si však můžete dopřát i v běžném jednostěnném provedení podobně jako v případě porcelánových hrnků. Podmínkou je, aby byly tyto nádoby vyrobeny z varného skla, které se nerozlétne do několika sekund od nalití horkého nápoje.

Přečtěte si také:  Povlečení na léto? Ochladí vás nejenom satén!

Dejte si záležet na surovinách

Při přípravě kvalitní kávy je důležité mít na paměti několik věcí. Především se zaměřte na kvalitu surovin, které použijete. A nejedná se pouze o kávová zrna. Důležitá je také voda, ze které budete kávu vařit. Jestliže vám z kohoutku teče voda s nepříjemnou chlorovou pachutí, je na čase zjistit, jak vybrat filtrační konvici, a zpříjemnit si zážitek z kávy, čaje, ale i konzumace studených nápojů. Máte všechno? Sklenici, kávu i vodu? Tak hurá do toho. Dokonalá irská káva, káva s rumem, vídeňská káva, cappuccino a další druhy vašich oblíbených kávových nápojů už se nemohou dočkat, až je ochutnáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.