Udělejte si v ložnici pořádek – bude se vám pak lépe spát

V mnoha domácnostech je ložnice vlastně takovým odkladištěm. Cestu si sem totiž najdou všechny věci, které se do ostatních místností jednoduše „nevešly.“ Uklízíme sem vše, co by neměly vidět návštěvy i to, o co během běžného provozu domácnosti prostě zakopáváme.

Nevíme však, jak velmi si tím škodíme. Místnosti doslova přeplněné věcmi mají na naši psychiku opravdu nepříznivý dopad. Nectíme se tu komfortně, i když to nepřiznáme. Spíše než na hromady věcí ve všech koutech bychom se tak měli soustředit na pořízení šikovné skříně do ložnice, která vše nadbytečné bezpečně a komfortně uschová ve svých útrobách.

Zrcadlo do ložnice? Ano, ale…

Volbou úložné či šatní skříně můžeme také mnoho udělat pro ten správný dojem, který by v nás měla ložnice vyvolávat. Měla by opticky působit co největším dojmem, protože stísněnost spokojenému spánku nesvědčí. Volte proto raději světlé barvy a minimum ozdobných prvků.

Přečtěte si také:  Kvalitní garážová vrata zajistí bezpečí pro váš automobil

A co zrcadlo? I to dokáže do místnosti vnést značnou dávku „pocitového“ prostoru navíc. Jeho umístnění  v ložnici má však svá jasná pravidla. Nikdy by nemělo být umístěno naproti posteli – tzn. tak, abyste do něj ve spánku viděli. Může vás totiž nepříjemně rušit nejrůznějšími odlesky nebo odraženým pohybem (např. dění na ulici). Jestliže nemáte možnost ho umístit jinak, raději se bez jeho přítomnosti obejděte.

Skříň volte tak, aby co nejlépe zapadla do prostoru

A na co dalšího si ještě dát pozor? Nábytek (nejenom do ložnice) vybírejte tak, aby po jeho stranách nevznikaly zbytečné proluky a hluchá místa. V nich se totiž bude vždy hromadit nepořádek. Bez ohledu na to, jak pečliví při úklidu budete.

Ideálem je v tomto ohledu rohová skříň, jež dokonale vyplní jindy nevyužívaná místa,  a přitom vám poskytne dostatek úložných prostor na cokoliv. Vyberte si tu svou u specialistů a za výhodnou cenu na Okay.cz. Jedním dechem tu můžete pořídit také vánoční dárky nebo jiné užitečné vychytávky do domácnosti.

Villa Bedroom Modern Design  - 纹叶 / Pixabay
纹叶 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *