Zakrývací plachty mají na zahradě řadu využití

I když na první pohled vypadají nenápadně, ve skutečnosti vás ohromí svou multifunkčností. Zakrývací plachty toho totiž umí opravdu hodně. Máme pro vás několik tipů, s nimiž zvládnete podzimní i zimní údržbu zahrady na jedničku.

Pro začátek si doporučujeme pořídit krycí plachty s oky. Snadno je totiž přichytíte přesně na místo. A jejich cena je jen o trochu vyšší než u plachet, opatřených pouze prošívaným okrajem. Domácí kutilové jistě namítnou, že přece není problém „těch pár dírek“ do plachty udělat. Obvykle však velmi brzy zapláčí nad výdělkem, protože narušená plachta se bez patřičné ochrany začne třepit a trhat. Určitě se proto nevyplatí šetřit na špatném místě.

Ochraňte svůj bazén a usnadněte si údržbu zahrady na jaře

Také vaší zahradě vévodí tohle krásné modré oko? V teplých měsících roku poskytne kýženou zábavu  a relaxaci, v těch chladných se však mění spíše na přítěž. Ale nemusí tomu tak být. Zakryjte ho na zimu pořádnou plachtou a na jaře se nemusíte bát pracného vybírání listí ani dalších úmorných činností.

Přečtěte si také:  LED osvětlení hal přináší celou řadu výhod. Jak můžete dosáhnout vyššího komfortu a zároveň ušetřit?

Jen si pamatujte, že zakrývací plachty nejsou samospásné. Pokud je špatně napnete, může se ve středu bazénu vytvořit kaluž vody, v níž se snadno utopí třeba pes nebo dokonce malé dítě. Přístup k hladině bazénu si tedy pojistěte i jinými způsoby.

Plachty použijete i na auto nebo plot

Dělá vám na zahradě paseku prudký zimní vichr? Nahání vám z cesty závěje sněhu a způsobuje, že vám většina mladých stromků a květin ještě před nástupem jara zahyne? Dejte mu stopku právě díky krycí plachtě, umístěné na plot z té správné strany. S její pomocí však můžete ochránit i automobil nebo třeba zahradní nábytek, který se z nějakého důvodu nevešel pod střechu. Instalace je otázkou několika minut, přínos však nabídne značný.

A kde si své nové pomocníky vybrat? Určitě u odborníků, kteří v případě potřeby nabídnou i šití plachet na míru a další vychytávky. Vstříc vám vyjdou Plachty Štepáník na stránkách Peplachty.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *