Jaké trendy v bydlení převládají na podzim?

Každá epocha sebou nese i proměňující se trendy v odívání, ale i bydlení. Někdo se jimi řídí, jiný si zachovává vlastní styl. Ani jeden z těchto přístupů nelze zatracovat. Jak ale vypadá interiér podléhající současným trendům? Trendy se proměňují nejen v horizontu několika let, ale také v rozmezí jediného roku. Každé roční období vyžaduje svoje.

Podzimní čarování má jedno společné

Tím jsou přírodní materiály a barvy. Chcete-li získat opravdu nadčasový interiér, který stačí doladit v souladu s aktuální módou pouze několika málo doplňky, vsaďte na masivní dřevo, sklo a kov, a volte raději tlumené barvy v odstínech, s nimiž se běžně setkáte v přírodě. Ideální jsou různé tóny hnědé, krémové, zelené. Vhodná je také modrá a pastelově žlutá. Mezi vyloženě podzimní barvy, které se hodí na aktuální doplňky, pak patří vínově červená, jasně oranžová, olivově zelená, hořčicově žlutá anebo temně hnědá. Ta je ostatně ideálním tónem nábytku, který bude mít opravdu nadčasový ráz.

Tip pro čtenáře: Zkombinujte dostatek úložného prostoru s elegantním vzhledem díky sázce na moderní typ nábytku. Tím jsou samozřejmě komody, které se obvykle inspirují severským stylem. Ovšem své místo si najdou i v moderním interiéru, jsou totiž k dostání v mnoha různých variacích.

Přečtěte si také:  Dřevěná vs vinylová podlaha: Jaký je mezi nimi rozdíl a na který typ byste měli raději vsadit?

Retro znovu ožívá

Dalším trendem, který se v oblasti bydlení objevuje s železnou pravidelností, je styl retro. Vyznávají jej nejen ti, kteří dobu, kdy byl nábytek v retro stylu považován za moderní, zažili, ale i ti, kteří ji vzhledem ke svému věku vůbec nepamatují. Retro styl, to není líbivá komoda s nožičkami anebo lampa s ohromným kloboukem místo stínidla. V tomto stylu si můžete pořídit i ryze moderní spotřebiče do kuchyně, které sice na první pohled připomínají kamna na dřevo, ale dokážou pracovat s plynem či elektřinou. Ve vintage nebo retro stylu si můžete pořídit o prosklenou vitrínu či kredenc, který bude zdobit kuchyni i obývací pokoj. Uložit do něj můžete po vzoru našich babiček křehké sklenice anebo po ryze moderním způsobu zajímavé skleněné doplňky.

Jak vypadá vintage styl?

Na rozdíl od retro stylu, ve kterém jde především o používání věcí, které již vyšly z módy, vintage styl má za cíl dát nábytku a doplňkům patinu dlouhodobého používání. Používají se tedy speciální techniky, které mají připomínat ošoupání či jiné opotřebování jinak nového nábytku. Vintage styl lze kromě nábytku uplatnit také na doplňcích, jako jsou rámečky na obrazy, vázy na květiny, samotné květináče a další. Na těchto drobných vybavovacích předmětech si ostatně můžete výrobu vintage stylu samo vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *