Orientální koberec je nádherný. Jak ho však efektivně sladit s interiérem?

Současná doba přeje kobercům. A to kobercům všech druhů – stále větší obdiv si však získávají  vzory Orientu, podtržené ještě původními materiály nebo velkým podílem ruční práce. Když přemýšlíme o „orientálním koberci“, často máme před očima opravdu velký a bohatě zdobený kousek se zářivými barvami a složitým vzorem.

Ovšem taková vize už dnes rozhodně tak úplně neplatí. I domorodí producenti koberců se dokázali skvěle přizpůsobit současné realitě a tak jsou na trhu stále častěji  k vidění spíše umírněnější a  tlumenější koberce, které se hodí snad úplně kamkoliv.

Rozmanitá nabídka jako základ harmonie

Všeobecně lze říci, že dnes je již definice orientálních koberců, v našich končinách známých také jako turecké nebo perské, velmi výrazně odlišná. Nemáme na mysli rozdíly mezi konkrétními historickými vzory (byť jde o zajímavé téma), ale spíše chceme poukázat na značnou rozmanitost těchto malých uměleckých děl. A na to je třeba při zařizování našeho interiéru  pamatovat.

Přečtěte si také:  Chcete mít při sváření maximální ochranu? Vsaďte na automatiku

Moderní styl si jen těžko porozumí se starým perským vzorem  a naopak vintage interiér byste moderním pojetím dekorace podlahy nepříjemně upozadili. Pro začátek si tedy udělejte přehled o tom, jaké koberce jsou u nás k mání. Pokud chcete sázet na autenticitu a kvalitní materiály, potěší vás e-shop Buchara, který se na dovoz těchto nevšedních bytových doplňků již dlouhá léta specializuje.

Vyberte si jeden prvek  a toho se držte

Pokud se podíváme na vzhled orientálních koberců, všimneme si jedné společné charakteristiky – jejich barevná estetika je často založena jen na dvou hlavních barvách či odstínech. A samotné motivy se opakují prostřednictví četných květinových a geometrických motivů.

Vyberte si tedy jednu barvu nebo výrazný prvek a to slaďte s jinými částmi vašeho interiéru. Může jít o podobný potisk na polštářích na pohovce, identicky barevně vyvedený závěs nebo třeba zopakování efektu třásní na vstupních dveřích. Díky tomuto malému triku k vám nový orientální koberec esteticky zapadne zcela bez problémů. A vybrat si ho můžete na stránkách Buchara-eshop.

Carpet Persians Red Retired  - Counselling / Pixabay
Orientální koberec je nádherný. Jak ho však efektivně sladit s interiérem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *