Ochraňte své peníze před ztrátou hodnoty, pomůže vám zlato

Hledáme-li na trhu komoditu, která si dokáže stabilně udržovat svoji hodnotu (a pokud už vykazuje propady, tak jen velmi malé a dočasné), bude to určitě zlato. Ovšem jakou by mělo mít podobu? Zlaté slitky, mince nebo dokonce šperky? Ukážeme vám, jaký je mezi jednotlivými variantami rozdíl.

Pokud se podíváte na vývoj ceny zlata, zjistíte, že jim opravdu nezáleží na tom, jaká situace panuje ve světě. Investice do něj tak předčí třeba i oblíbené starožitnosti či obrazy. A jak je to možné? Díky jednoduchému triku.

Za starožitnosti zaplatíte DPH, za zlato ne

Tedy samozřejmě v případě, že vsadíte na nákup zlatých slitků nebo mincí od ověřeného prodejce. Pokud však poptáváte výhradně investiční zlato , doporučujeme vsadit na slitky. Platíte totiž jen za cenu drahého kovu, nikoli za přidanou uměleckou hodnotu, která se vám  v konečném důsledku může – ale také nemusí vyplatit.

A zlato má oproti jiným investicím (včetně zlata a stříbra) i další výhodu. Je totiž osvobozeno od DPH, takže za něj nikdy nezaplatíte více, než doopravdy musíte.

Přečtěte si také:  Dotace zelená úsporám 2021 vám přispěje i na nákup nemovitosti. Co musí splňovat?

Informace pro čtenáře: žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

Zlato s českým původem neexistuje…

… to však neznamená, že ho u nás nemůžete výhodně nakoupit. Stačí zamířit do Obecního domu v Praze, kde sídlí česká mincovna, resp. její prodejna. Ta patří na našem trhu ke skutečným specialistům, vždyť na náš trh dováží zlato  přímo od známých švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. už 17 let.

Platíte tedy za skutečnou kvalitu i jistotu opětovného prodeje kdykoliv a kdekoliv. Jde totiž o tak známé značky, že vám jejich produkty otevřou dveře všude ve světě. Navíc má žlutý kov pověst odolné komodity. Neublíží mu požár ani povodeň, což se o jiných investicích říci obvykle nedá.

A nakoupit ho můžete i on-line. Doporučujeme si předtím zkontrolovat výkupní i prodejní ceny zlatých slitků na stránkách www.zlate-mince.cz. Okamžitě tak budete vědět, na co se připravit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *