Potřebujete ochránit své cennosti? Víme, podle čeho vybírat trezor do domácích podmínek

Nezáleží na tom, zda trezor plánujete pořídit jen jako jistotu (a vkládat do něj kupříkladu rodinné šperky), nebo vám ho jako majiteli střelných zbraní nařizuje legislativa. Vždy byste se měli před jeho nákupem zamyslet nad několika důležitými body.

Většinou si jako první představíme manipulační prostor trezoru. Vejde se nám přesně tam, kam potřebujeme? Spokojíme se jen základním modelem, který lze otevřít pouze do úhlu 90 °, nebo si připlatíme za mnohem větší komfort? Ovšem domácí trezory  (i ty do firem) je nutné vybírat i podle mnoha dalších důležitých kritérií.

Dobře si rozmyslete, na co trezor vlastně potřebujete

Doporučujeme projít si jednotlivé doporučené body jeden za druhým a na každý si poctivě odpovědět. Na konci tak dostanete vcelku dobře použitelný seznam potřebných vlastností, s nimiž už bude samotné pořízení trezoru hračka.

Přečtěte si také:  Venkovní rolety do oken se těší velké oblibě. Dopřejte si maximální pohodlí kdykoliv během dne

Na jaký účel trezor pořizujete?

Používáte-li ho na peníze, pak se zamyslete nad výší běžně uložené částky. U dokumentů zvažte nutný stupeň utajení, vezměte v úvahu stupeň bezpečnosti, vhodný pro nosiče dat či rodinné cennosti a nezapomeňte ani zbraně (jiný typ trezorů je vhodný na zbraně krátké a jiný na kulové).

Jak je to se zabezpečením a certifikacemi?

Pečlivě vybírejte i bezpečnostní třídy. Ty se liší kupříkladu stupněm ohnivzdornosti či zabezpečením proti nežádoucímu vniknutí. Od tohoto kritéria se odvíjí i způsob zamykání trezoru a samozřejmě také požadovaná certifikace (nákup výrobků bez ní rozhodně nedoporučujeme).

Kde bude trezor umístěn?

Obvykle si vybavíme trezory jako něco, co si pohodlně hoví ve zdi za obrazem. Dozajista však nejde o jedinou možnost. Lze je totiž uložit i do podlahy, stropu nebo třeba do nábytku. Záleží tak jen a jen na vašich přáních a preferencích.

A kde si vybírat? Nejlépe u specialistů. Doporučujeme e-shop Abstore.cz.

Portugal Lisbon Money Museum Safe  - 2427999 / Pixabay
Potřebujete ochránit své cennosti? Víme, podle čeho vybírat trezor do domácích podmínek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *